25 квітня 2018, 17:05
Наука
Кабміном посилено відповідальність за академічну недоброчесність
Уряд посилив відповідальність за порушення академічної доброчесності під час отримання вченого звання – окремо уточнено, що за таке порушення не лише відмовлятимуть у присвоєнні звання, а й позбавлятимуть його. Відповідну постанову було прийнято на засіданні Уряду сьогодні, 25 квітня 2018 року.
«Ми маємо розвивати культуру академічної доброчесності у нашому академічному середовищі, посилювати відповідальність за порушення академічної доброчесності. Саме тому в порядку було окремо уточнено, що в разі недотримання вимог законодавства з питань присвоєння вчених звань, зокрема за порушення академічної доброчесності, атестаційна колегія МОН скасовує рішення вченої ради та відмовляє у видачі державного документа про присвоєння вченого звання. Більш того, в порядку відтепер прописано, що в разі виявлення МОН порушення вимог законодавства з питань присвоєння вчених звань, зокрема за порушення академічної доброчесності, особа, якій присвоєно вчене звання, може бути позбавлена такого звання шляхом затвердження атестаційною колегією МОН рішення вченої ради про позбавлення вченого звання в установленому МОН порядку», – розповів заступник Міністра освіти і науки України Юрій Рашкевич.
«У попередній редакції порядку вчене звання доцента присвоювалось діячам культури та мистецтв, які мають суспільне визнання, в результаті чого отримали почесне звання “Народний артист України”, “Народний художник України”, “Народний архітектор України”, “Заслужений діяч мистецтв України”. Тепер цей список розширено званнями “Заслужений артист України”, “Заслужений художник України”, “Заслужений архітектор України”, “Заслужений працівник культури України”, “Заслужений майстер народної творчості України”, – пояснив Юрій Рашкевич.
Ще частину правок до документа зробили для того, щоб технічно привести його у відповідність до нового законодавства. Так, змінено неактуальні терміни, наприклад, термін «вищий навчальний заклад» замінено терміном «заклад вищої освіти», що відповідає Закону «Про освіту».
За інформацією Міносвіти