26 квітня 2018, 08:50
Наука
Стипендія Президента молодим науковцям НАН призначатиметься на 2 роки та надаватиметься за прозорішими правилами
Стипендія Президента для молодих науковців Національної академії наук відтепер призначатиметься точно на 2 роки, а граничний вік отримання стипендії для докторів наук (та отримувачів, які навчаються у докторантурі) піднято з 35 до 40 років.
Це передбачає постанова Уряду, що прийнята вчора, 25 квітня 2018 року, - інформує прес-служба Міносвіти.
«Раніше стипендія Президента України не враховувала положення нового Закону «Про наукову та науково-технічну діяльність», через це молоді науковці-доктори наук та ті, хто навчається в докторантурі, на 5 років раніше втрачали можливість отримувати таку стипендію. Цим документом проблему було вирішено. Окрім цього, нам вдалося прибрати «розмите» формулювання про те, що стипендія призначається «до двох років». Тепер чітко зафіксовано, що стипендія призначається на 2 роки», – розповів генеральний директор директорату науки МОН Дмитро Чеберкус.
До вимог для отримання стипендії також було включено об’єктивні показники, які допоможуть зробити такі вимоги прозорішими та фаховішими.
Зокрема, віднині обов’язковою умовою для здобуття стипендії Президента України є наявність у претендента наукових результатів (не менше трьох з перерахованих форм: монографія, наукова стаття, зокрема опублікована у виданні, що входить до наукометричних баз Web of Science, Scopus, (Index Copernicus для гуманітарного та соціоекономічного напрямів), наукова доповідь, охоронний документ на інтелектуальну власність, нормативно-правовий документ або науково-методичний документ, звіт), а також можливості проводити наукові дослідження.
Окрім цього змінилася процедура висунення молодого вченого на отримання стипендії. Так, раніше для того, щоб молодий науковець міг претендувати на стипендію, вчена рада його установи мала висунути його не менш як 2/3 голосів присутніх членів ради. Тепер це рішення ухвалюватиметься за умови присутності не менше двох третин від складу ради та вважатиметься прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини присутніх членів ради.