Міністерство підтримує розвиток науки у вищих навчальних закладах України

14 жовтня 2011 року під головуванням Першого заступника Міністра освіти і науки, молоді та спорту Євгена Суліми відбулося засідання Наукової ради Міністерства щодо розгляду результатів експертизи проектів наукових досліджень і розробок.


Попередня оцінка проектів здійснювалась на засіданнях секцій за фаховими напрямами.

У засіданні також брали участь заступник Голови Наукової ради, директор Інституту магнетизму МОНмолодьспорту та Національної академії наук України Віктор Бар’яхтар; заступник Голови Наукової ради, Голова державної інспекції вищих навчальних закладів Михайло Гончаренко та голови секцій за напрямами.

Учасники засідання підбили підсумки Конкурсу, який був оголошений Міністерством для відбору проектів наукових досліджень і розробок вищих навчальних закладів та наукових установ, виконання яких розпочнеться у 2012 році за кошти державного бюджету.

Перший заступник Міністра зазначив, що робоча група в Міністерстві ретельно опрацювала всі подані проекти. Він звернув увагу на професійність та змістовність підготовлених проектів, їх чітке оформлення.

«Думаю, що в першу чергу ректор повинен дбати про забезпечення якості освіти і науки, яка розвивається у вищому навчальному закладі», - наголосив Євген Суліма.

Загалом на Конкурс було подано всього 984 наукових проекти, зокрема на виконання фундаментальних досліджень – 534 та прикладних досліджень і розробок – 450 наукових проекти.

Заступник Голови Наукової ради Михайло Гончаренко повідомив, що з метою ефективного використання бюджетних коштів, запобіганню дублювання тематики наукових досліджень і розробок та отримання більш вагомих наукових результатів наказом Міністерства було затверджено Перелік пріоритетних тематичних напрямів вищих навчальних закладів та наукових установ МОНмолодьспорту.

Проте, Михайло Гончаренко зазначив, що суттєвих змін щодо кількості проектів практично не відбулося. «У межах одного університету на Конкурс подано по кілька проектів з одного пріоритетного напряму, прослідковується суміжна тематика, яку безболісно можна об’єднувати в один науковий проект і отримувати більш вагомі наукові результати», - заявив він.

Також заступник Голови Наукової ради звернув увагу, що в наступному році процес оптимізації тематики наукових досліджень буде продовжено і такі проекти Міністерством не будуть братися до розгляду.


Поділіться з друзями:   

Останні новини


Найкращі ЗВО