02 грудня 2011, 13:37
Наука
У СумДУ триває Міжнародна науково-практична конференція, присвячена інформаційним технологіям в освіті
З 30 листопада – 2 грудня на базі Сумського державного університету проходить Міжнародна науково-практична конференція «Наукова діяльність у поєднанні з сучасними інформаційно-комп’ютерними технологіями – головний чинник інноваційного розвитку вищої освіти».
Конференція відбувається у рамках проголошеного Указом Президента України року освіти й інформаційного суспільства. Організатор – Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України.
У її роботі взяли участь понад 120 керівників із близько 65 вищих навчальних закладів України, Республіки Білорусь, Республіки Польща, Російської Федерації, Федеративної Республіки Німеччина. У рамках конференції відбулося два пленарних засідання, на яких виступили Перший заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Євген Суліма, директор Департаменту наукової діяльності та ліцензування МОНмолодьспорту Олександр Якименко, а також понад 20 керівників провідних університетів країн-учасниць.
У письмовому зверненні Міністра освіти і науки молоді та спорту України Дмитра Табачника до учасників конференції наголошувалося, що «на сьогодні система освіти розглядається у світі як головний аргумент у відповідях на виклики майбутнього. Саме культивування навичок вирішення проблем, випрацювання нових знань та оперування інформацією у майбутніх поколінь стануть запорукою конкурентоспроможності держави в глобальній системі взаємодії. А важливість безперервного забезпечення освітян та науковців найсвіжішою інформацією з усіх галузей світових наукових досліджень беззаперечна, зокрема, для підвищення рівня наукових і науково-технічних розробок».
Під час свого виступу Перший заступник Міністра Євген Суліма звернув особливу увагу на те, що в сучасних умовах розвитку суспільства виникає потреба у спеціалістах, які готові ефективно працювати у бізнесі інформаційних технологій. Тож якісна підготовка фахівців у вищих навчальних закладах можлива лише за умови активного впровадження інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) у навчальний процес. «Відтак використання ІКТ має стати нормою не лише в процесі підготовки фахівців із інформаційно-комп’ютерних технологій, але й під час підготовки фахівців технічного, економічного та гуманітарного профілів», - зауважив Євген Суліма. Він закликав керівників ВНЗ продуктивно співпрацювати з ІТ-корпораціями, які нададуть студентам та викладачам можливість отримувати знання, навички та вміння, необхідні для фахової діяльності, а також для самовираження та самовдосконалення, поширення досвіду та впровадження спільних програм.
За результатами обговорення доповідей учасники конференції відмітили динамічний характер розвитку науково-дослідної роботи й інформаційно-комп’ютерних технологій в університетах. Це підтверджується підвищенням якості наукових досліджень та їх визнання міжнародною науковою спільнотою, про що свідчить збільшення кількості публікацій у виданнях Всесвітніх науково-метричних баз даних. Динаміку розвитку засвідчує й активізація міжнародної наукової співпраці, зростання кількості грантових проектів та збільшення чисельності студентів, аспірантів і науковців, які від’їжджають на стажування та навчання у провідні зарубіжні вищі навчальні заклади. Нарощення обсягів замовлень науково-технічних розробок, розвиток наукової та інформаційної інфраструктури, а також активна участь молодих вчених у науковій діяльності з використанням інформаційних технологій вкотре доводять, що ІКТ динамічно інтегруються у вітчизняну освіту й науку, забезпечуючи високу якість освітніх послуг.
За матеріалами прес-служби МОНМС