22 лютого 2012, 11:21
Наука
У Львівській політехніці науковці 13 країн обговорюють проблеми радіоелектроніки, телекомунікацій та комп’ютерної інженерії
21 лютого у Національному університеті «Львівська політехніка» розпочала роботу представницька ХІ міжнародна науково-технічна конференція «Сучасні проблеми радіоелектроніки, телекомунікацій та комп’ютерної інженерії».
У ній беруть участь представники Польщі, Росії, США, Чехії, Білорусі, Ізраїлю, Литви, Латвії, Китаю, Німеччини, Швейцарії та Молдови, а також низки українських університетів та академічних установ. Присвячений науковий форум 60-річчю заснування радіотехнічного факультету — нині Інституту телекомунікацій, радіоелектроніки та електронної техніки Львівської політехніки.
Як наголосив під час відкриття конференції, голова її оргкомітету ректор Національного університету «Львівська політехніка» професор Юрій Бобало, науковці представлять на суд своїх колег результати останніх досліджень, предметно обговорять перспективні тенденції розвитку радіоелектроніки, телекомунікацій та комп’ютерної інженерії, проведуть широкий діалог і обмін думками та ідеями. Цьому посприяє і та обставина, що міжнародний науковий форум проходить на відпочинковій базі університету в мальовничому куточку зимових Карпат.
Серед вузлових наукових проблем, які стоять у порядку денному конференції, — теорія електронних кіл та сигналів, математичне моделювання в радіоелектроніці, телекомунікаціях та комп’ютерних науках, антени та мікрохвильова техніка, радіоелектронні пристрої та системи, програмно-апаратні засоби побудови, електроніка: пристрої та системи, мікро- та нанотехнології, теоретичні та програмно-алгоритмічні аспекти побудови телекомунікаційних систем. Учасники конференції заслухають також доповіді й наукові повідомлення про якість, надійність, діагностику радіоелектронних і телекомунікаційних систем та пристроїв, інфокомунікаційні системи та мережі, електромагнітну сумісність електронних комплексів і систем, безпеку інформаційних технологій, радіолокаційні системи спостереження, виявлення та розпізнавання об’єктів, системи супутникового зв’язку, навігації, позиціонування та моніторингу, автоматизацію проектування радіоелектронних засобів тощо.
Органіторами і співорганізаторами конференції виступили Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, Національний університет «Львівська політехніка», відділення Інституту інженерів з електроніки та електротехніки (IEEE), а також Варшавський технологічний та Вроцлавський технічний університети, Військова Технічна Академія (Республіка Польща).
Конференція триватиме чотири дні і завершиться 24 лютого урочистою академією у Львові, присвяченою 60-річчю радіотехнічного факультету Львівської політехніки.