Учені виявили уразливість у системі безпеки людського мозку

На конференції Usenіx Securіty у США група вчених з Оксфордского університету, Каліфорнійського університету в Берклі (США) і Женевського університету (Швейцарія) продемонстрували концептуальну уразливість "нульового дня", властиву не комп'ютерній програмі, а людському мозку.


Правда, надійність такого методу поки що не занадто висока. Проведений експеримент показав, що на різних наборах даних (цифра пінкоду, місяць народження, географічні координати й ін.) точність розпізнавання секретної інформації становить від 10% до 40%.

Проблема в тім, як людський мозок реагує на побачені образи. Якщо він повторно бачить якийсь образ, то відбувається впізнавання – і цей факт відразу проявляється на електроенцефалограмі (діаграмі електричної активності головного мозку) у вигляді так званого "відгуку P300", що представляє собою різкий пік мозкової активності. Такий пік чітко відрізняється від звичайної енцефалограми, коли людині показують незнайомі об'єкти.

Відгук Р300 – зовсім явна вразливість у системі безпеки мозку, тому що він дозволяє зловмисникові дізнатися паролі, пінкоди та іншу конфіденційну інформацію, показуючи людині послідовно всі варіанти. Мозок жертви мимоволі відреагує на знайомі символи.


Поділіться з друзями:   

Останні новини


Найкращі ЗВО