Американські вчені вважають, що займатись музикою треба починати з дитинства

Заняття музикою в дитинстві покращують сприйняття та комплексну обробку звукових сигналів в зрілому віці. До такого висновку привело недавнє дослідження північно-західного університету (Northwestern University, штат Іллінойс).


Вплив музики на мозок досить активно обговорюється науковим співтовариством протягом останніх 10 років. Дослідники північно-західного університету вперше вивчили, що дають людині кілька років музичних занять в дитинстві.

Вчені порівняли дорослих, які не мали ніякого музичної освіти в дитинстві і займалися музикою від року до п'яти років. Виявилося, що в останніх мозок краще сприймає складні звуки, дозволяючи людям з більшою чіткістю виділяти основну частоту звукового сигналу, яка є ключовою в сприйнятті мови і музики - саме вона дозволяє виділяти звуки серед навколишнього шуму.

Багато дітей беруть групові або приватні уроки музики, але мало хто продовжує музичні заняття після закінчення школи. При цьому більшість нейрофізіологічних досліджень в якості об'єкта розглядають студентів музичних навчальних закладів або професійних музикантів.

Даний проект відрізнявся тим, що для участі в ньому були відібрані дорослі, які займалися музикою в дитинстві, але при цьому не мають відношення до неї зараз. Учені вимірювали електричні сигнали від слухових нервів у відповідь на вісім складних звуків, що розрізняються по висоті. Оскільки сигнал мозку в точності відтворює звуковий сигнал, дослідники змогли побачити, які ключові елементи звуку сприймаються нервовою системою, і як досвід і здібності різних людей впливають на це.

Як і передбачалося, навчання музиці в дитинстві веде до більш чіткому сприйняттю та обробці звуків у дорослому віці. Цікаво те, що навіть всього кілька років музичних занять істотно впливають це.

Учені сподіваються, що результати даного дослідження допоможуть в подальшому створити ефективні та тривалі програми навчання і реабілітації, засновані на слуховому сприйнятті.


Поділіться з друзями:   

Останні новини


Найкращі ЗВО