У Львівському університеті учені обговорюють актуальні проблеми сучасної біохімії

18 вересня 2012 року в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка за сприяння біологічного та хімічного факультетів відбулося відкриття ІІІ Міжнародного симпозіуму «Внутрішньоклітинна сигналізація та розробка біологічно активних молекул».


Окрім українських фахівців, у конференції беруть участь науковці та вчені з Росії, Білорусії, Чехії, Франції, Японії та Сінгапуру, повідомляє прес-служба університету.

Чудовим початком роботи симпозіуму стала передбачена програмою вранішня екскурсія Львовом «Чари старовинного міста».

«Ми знаємо багато і водночас дуже мало про рослини – перший живий організм у світі – та їхню клітину. Більш дослідженою є клітина людини, що зумовлено піклуванням останньої про своє здоров’я», – звернувся до присутніх доктор хімічних наук, академік НАН України, директор Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України, професор Валерій Кухар. Серед кола актуальних проблем сучасності виокремлюються два важливі питання: якості їжі людини та зміни кліматичних умов. З огляду на це постає потреба детальнішого вивчення рослин, адже, аби запобігти кліматичним змінам, варто вирощувати, берегти та використовувати рослини для багатьох життєво важливих речей. «Новим кроком у розвитку людства є вирішення цих проблем», – наголосив Валерій Павлович. Важливо, що симпозіум працюватиме у руслі поєднання біології, фізіології та хімії. Це, за словами Валерія Кухаря, відповідно сприятиме прогресу сучасної науки.

Із вітальним словом виступила проректор з науково-педагогічної роботи, кандидат біологічних наук Звенислава Мамчур, яка зазначила, що відомий у Європі Львівський університет, який минулого року відзначив ювілей, уже понад три з половиною століття розвиває відомі в усьому світі хімічну та біологічну школи. «Наука об’єднує. [...] Тішуся, що організатори й учасники симпозіуму обрали прекрасне древнє місто Львів і наш Університет у контексті поєднання науки з освітою. Це – чудова можливість для викладачів донести до студентів найновіші досягнення світової науки».

Упродовж наступних трьох днів у рамках конференції обговорюватимуть проблеми: сигнальних каскадів цитокініну та їх використання у біотехнології; ролі гормонів, протеїну кіназес фосфатес та цитоскелетону в сигнальній транзлукції; аналізу активності синтетичних сполук та їх застосування в живих системах; ліпідної сигналізації та відповіді на дію стресів; саліцилової кислоти та сигналізації інших стресових гормонів.

Програма симпозіуму дозволить учасникам відчути неповторність вечірнього Львова й отримати насолоду від екскурсії «Замки Золотої підкови».


Поділіться з друзями:   

Останні новини


Найкращі ЗВО