У ЛНУ ім. І.Франка 10-річний ювілей кафедри туризму відзначили відкриттям міжнародної конференції

Свій 10-річний ювілей кафедра туризму географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка відзначила відкриттям VІ Міжнародної конференції «Географія і туризм: національний  та міжнародний досвід», яка розпочала роботу 5 жовтня 2012 року у Дзеркальній залі напередодні святкування Дня Університету.


До заходу активно долучилася кафедра країнознавства і міжнародного туризму факультету міжнародних відносин, Львівська обласна державна адміністрація, Львівська міська рада, Інститут післядипломної освіти, Інститут регіональних досліджень НАН України, Львівська обласна організація національної спілки краєзнавців України, Львівське обласне відділення спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні. Крім українських фахівців, у конференції беруть участь науковці та вчені з Польщі, Білорусії, Росії.

«Гортаючи сторінки 130-столітньої історії розвитку географії у Львівському національному університеті імені Івана Франка», декан географічного факультету, кандидат географічних наук, доцент Володимир Біланюк зупинився на одній важливій події: «10 років тому за наказом Ректора утворили кафедру туризму – першу на теренах України». Починаючи з 5 наукових працівників та 11 студентів, кафедра за десятиріччя набрала обертів і сьогодні це «найпотужніша кафедра такого спрямування серед освітніх закладів України зі сотнею студентів, потужним науково-педагогічним підрозділом та успішним впровадженням в науку розмаїтих наукових напрямів».

Проректор з науково-педагогічної роботи ЛНУ ім. Івана Франка Звенислава Мамчур, подякувавши кафедрі туризму за безперечне лідерство на теренах західного регіону, звернула увагу присутніх на активність географічного факультету у проведенні різноманітних заходів, відмітила заслугу адміністрації та викладачів у розбудові кафедри, завдяки натхненій праці яких сьогодні «до туризму є ставлення як до наукового доробку, на противагу попередньому сприйняттю як хобі». Проректор особливо відзначила науковий доробок працівників кафедри – підручники та посібники, представлені на стенді. Ці напрацювання  свого часу заповнили прогалину в україномовній спеціалізованій літературі.

Заступник міського голови Львова Василь Косів закцетував увагу на важливості розвитку туристичної інфраструктури Львівщини: «У комплексі стратегічного розвитку міста Львова туризм є одним із основних напрямів. А туристично-інформаційний центр міської ради визнаний найкращим в Україні», досвіду роботи якого їдуть учитися звідусіль. Такому поступу  завдячуємо «міжнародним урокам», завдяки яким «туристичний ровиток у Львові є професійним та методично-виправданим». Відтак, важливою є проблема недостатньої кількості кваліфікованих кадрів, яку може виправити Університет, та кафедра зосібна. До такої ж думки приєдналася представник Управління розвитку туризму та курортів ЛОДА зауваживши, що «рушійною силою туризму на Львівщині є не архітектурні пам’ятки, а фахівці, яких виховує насамперед Львівський університет».

Завідувач кафедри туризму, доктор економічних наук, професор Марта Мальська щиро подякувала за сердечні слова привітань та наголосила на важливості 10-річного ювілею кафедри, яка поступово набирає рис поважності, класичної академічності, навіть з огляду на те «туризм важко вписати в академічні рамки». Марта Пилипівна «низько вклонилася Ректору за створення кафедри, а декану за підтримку ініціатив».

До привітань з нагоди ювілею приєднався і  Надзвичайний та Повноважний Посол України в Республіці Польща Маркіян Мальський.

Упродовж 5-7 жовтня 2012 року відбудуться секційні засідання, на яких учасники обговорюватимуть такі проблеми:

1. Геопросторові аспекти туристичної діяльності (зокрема, проблеми рекреаційної географії та географії туризму; природних та історико-культурні ресурси рекреаційних територій; краєзнавчо-географічних досліджень у туризмі; особливостей використання природоохоронних територій у туристичній діяльності).

2. Актуальні проблеми країнознавства та міжнародного туризму(серед них:міжнародний туризм і глобалізаційні процеси; теорія і практика підготовки спеціалістів сфери туризму в країнах світу; туристичні ресурси світу; культурні традиції та інновації у міжнародному туризмі; регіональні проблеми світової туристичної економіки).

3. Суспільно-економічні проблеми у туризмі(а зокрема,економіка туристичного бізнесу; проблематика соціального туризму; проблеми підготовки туристичних кадрів; проблеми та перспективи розвитку туристичної інфраструктури; сучасні тенденції та стратегії розвитку готельно-ресторанного бізнесу; культура і правове регулювання туристичних послуг; сучасна культура екскурсійної діяльності; сучасні інформаційні і комунікативні технології в туризмі; маркетинг туристичних дестинацій).

4. Інноваційні форми туризму (як-от: сільський та екологічний туризм; геотуризм; гастрономічний туризм; ностальгічний туризм; активні та екстремальні види туризму; релігійний туризм і паломництво; SPA-туризм).

5. Особливості розвитку подієвого туризму (наприклад, туристичне забезпечення проведення міжнародних спортивних змагань (Чемпіонат Європи з футболу ЄВРО-2012, Літні олімпійські ігри ЛОНДОН-2012, Зимові олімпійські ігри СОЧІ-2014 та ін.); перспективи розвитку подієвого туризму: національний та міжнародний досвід; ярмарковий туризм – перспективи розвитку).

У рамках конференції плануються цікаві відпочинково-пізнавальні заходи, зокрема екскурсія центральною частиною Львова, багатою на історико-архітектурні й інші туристичні об’єкти; екскурсія «Оборонними спорудами Старосамбірщини». Результатом роботи конференції має стати видання двох збірників: Матеріали конференції та спеціальний випуск «Вісника ЛНУ».


Поділіться з друзями:   

Останні новини


Найкращі ЗВО