Австралійські вчені довели неможливість клонування динозаврів

Ідея про знаходження достатньо збереженій фрагментів ДНК динозаврів, придатних для клонування вимерлих рептилій, останні десятиліття розбурхує уми як обивателів, так і вчених.


Цей інтерес додатково підігрітий романом Майкла Крайтона «Парк Юрського періоду» і знятим за ним фільмом. Австралійські вчені вивчили таку можливість і прийшли до висновку, що живих динозаврів ми не побачимо, пише Sydney Morning Herald.

Співробітники Університету Мердока провели радіоізотопний аналіз кісток 158 особин вимерлої новозеландської птахи моа. Вони прийшли до висновку, що зберігання протягом 521 року при температурі 13,1 градуса Цельсія зменшує кількість збереженої ДНК наполовину. Подальше вивчення питання показало, що при -5 градусах Цельсія останні фрагменти нуклеїнової кислоти в тканинах розкладуться через 6,8 мільйона років після смерті організму.

Проте виділення фрагмента генома, з яким «можна хоч щось зробити», можливо через не більше мільйона років зберігання в замороженому вигляді, уклав дослідник Майк Банс. Таким чином, виявлення ДНК динозаврів, зниклих при крейда-палеогеновом вимирання 65,5 мільйона років тому, визнано неможливим.


Поділіться з друзями:   

Останні новини


Найкращі ЗВО