Провідні вітчизняні науковці обговорили проблему фінансування наукових досліджень

Під час прес-конференції було обговорено питання оцінювання діяльності наукових установ, фінансування наукових досліджень, а також особливості та засади діяльності наукових фондів, які надають грантову підтримку конкурсним проектам.


1 жовтня 2015 року в рамках міжнародної науково-практичної конференції «GRANT-2015» відбулася прес-конференція за участі віце- президента Національної академії наук України академіка НАН України Анатолія Глібовича Загороднього, заступника міністра освіти і науки України Максима Віталійовича Стріхи, представника Німецького науково-дослідного товариства (DFG) доктора Крістіана Шайха (Christian Schaich) та директора Представництва «Польська академія наук» у Києві професора Генрика Собчука, передає прес-служба НАН.

Віце-президент НАН України академік А.Г. Загородній зазначив, що фінансування наукових установ залежить від ефективності їх роботи, тому Академія надає велике значення питанням, пов'язаним з оцінюванням наукової діяльності установ. У березні цього року було проведено спільний з міжнародними експертами семінар для визначення підходів, придатних для оцінювання установ НАН України. Також нещодавно відбувся візит делегації представників Академії до наукових організацій Німеччини з метою порівняння підходів до оцінювання діяльності наукових установ двох країн. Він підкреслив, що підвищення рівня та актуальності наукових досліджень, оптимізація структури їх фінансування шляхом збільшення частки конкурсного та програмно-цільового фінансування тощо є пріорітетними завданнями для Академії. Вони закріплені в Концепції розвитку Національної академії наук України на 2014-2023 рр., схваленій наприкінці 2013 р.

Заступник міністра освіти і науки України М.В. Стріха поділився досвідом проведення оцінювання наукових установ МОН України, а також зазначив, що одна із моделей фінансування, що може бути застосована в українській науці, успішно діє у Литовській Республіці, де наукові проекти фінансуються як державою, так і бізнесом.

У свою чергу представники Польщі та Німеччини Генрик Собчук і Крістіан Шайх розповіли про активну співпрацю з українськими науковими установами та підтвердили готовність своїх країн всіляко підтримати та сприяти успішному впровадженню міжнародного досвіду в Україні.


Поділіться з друзями:   

Останні новини


Найкращі ЗВО