Науковці НУХТ спільно з Національною академією наук України вирішують проблеми промислової теплотехніки

Наукова спільнота України, Білорусі, Молдови, Росії зібралася на це масштабне зібрання, щоб скоординувати свої зусилля й зусилля фахівців і бізнесових структур у рішенні проблем теплопостачання і ефективного використання енергоресурсів на найближчу перспективу.


20-22 жовтня в Національному університеті харчових технологій (НУХТ) працювала IX Міжнародна конференція «Проблеми промислової теплотехніки», організована спільно з Інститутом технічної теплофізики НАН України за сприяння Державної агенції з енергоефективності і енергозбереження України, Міністерства регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства України, Міністерства енергетики і вугільної промисловості України.

Відмінною рисою форуму є те, що його учасники представляли не просто теоретичні доповіді, але дослідження, що мають практичні результати, конкретні пропозиції з новим підходом до вдосконалення систем теплопостачання й ефективного використання енергоресурсів у комунальній енергетиці і промисловості, включаючи техніко-економічну оцінку проектів.

Розпочав роботу форуму проректор НУХТ, професор Олександр Бессараб, який від імені ректорату привітав науковців і побажав їм плідної роботи, а  також коротко розповів про навчальний заклад.

Пленарне засідання відкрив академік Національної академії наук України, тричі лауреат Державної премії в галузі науки і техніки, заслужений діяч науки і техніки, директор Інституту технічної теплофізики (ІТТФ) НАН України, професор Анатолій Долінський, який представив доповідь «Геотермальна енергетика і енергетична безпека України». Ґрунтовно розкривши перспективи й економічний ефект від використання геотермальних джерел енергії, академік закликав присутніх і, зокрема, студентів працювати на користь народу й тим самим слугувати розвитку нашої держави.

Цікаве дослідження щодо способів енергозбереження при сушінні термолабільних матеріалів представили професор кафедри технології консервування НУХТ Олександр Бессараб і член-кореспондент НАН України, заступник директора ІТТФ НАНУ Юрій Снєжкін. У рамках цієї наукової роботи були розроблені й успішно апробовані у зоні АТО сухі пайки для гарячого харчування військових. Пропоновані науковцями розробки дають можливість заощадити 1 млрд. метрів кубічних газу на рік.

Форум працював три дні, впродовж яких провідні науковці Національного університету харчових технологій, ІТТФ НАНУ, Інституту гідромеханіки НАНУ, Інституту загальної енергетики НАНУ, Інституту вугільних енерготехнологій НАНУ, Інституту газу НАНУ, Інституту кібернетики імені В.М.Глушкова НАНУ, ДП «Науково-технічний центр новітніх технологій НАНУ», ДП «Укрметртестстандарт», ДП «КБ «Південне» (м. Дніпропетровськ), Інституту тепломасообміну ім. О.В. Ликова НАН Білорусі (м. Мінськ), Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», Інституту холоду, кріотехнологій і екоенергетики (м. Одеса), НТУ «ХПІ», Одеського національного політехнічного університету, ННУ (м. Миколаїв), ПрАТ «Сумське НВО», Технічного університету Молдови (м. Кишинів), Московського державного університету дизайну і технологій, Воронізького державного лісотехнічного університету, Іванівського державного хіміко-технологічного університету, Російського державного аграрного університету – МСХА ім. К.А.Тімірязєва та багатьох інших наукових і виробничих структур розглянули низку нагальних питань. Зокрема, у рамках конференції працювали секції: «Фундаментальні дослідження тепломасообміну і гідрогазодинаміки», «Сучасні технології комунальної і промислової теплоенергетики», «Вимірювання, контроль, діагностика, метрологія і автоматизація в теплоенергетиці», «Системні проблеми енергетики. Стратегія розвитку теплоенергетики», «Енергоефективність будівель і їх системи кліматизації. Пасивні будівлі, будівлі типу «нуль енергії». Проблеми термомодернізації», «Теплопостачання з використанням відновлювальних і альтернативних джерел енергії», «Енергоефективні технології. Технології сушіння. Технології дискретно-імпульсного вводу енергії».

Загалом предметом жвавих наукових дискусій стали 170 масштабних досліджень науковців України, Білорусі, Молдови, Росії.

Нагадаємо, що конференція вдруге проводилася на базі НУХТ. Перше спільно організоване наукове зібрання відбулося у жовтні 2013 року й отримало широкий резонанс і схвальні відгуки його учасників із різних країн.


Фото:


Поділіться з друзями:   

Останні новини


Найкращі ЗВО