13 листопада 2015, 11:19
Наука
Міносвіти не вдалось «пропихнути» свій законопроект «Про наукову і науково-технічну діяльність», - Володимир Семиноженко
Верховна Рада прийняла в першому читанні Закон «Про наукову і науково-технічну діяльність». Проголосувало 290 депутатів.
«Символічно, що це сталося в Міжнародний день науки. Без перебільшення, це наша перемога, перемога наукового експертного співтовариства», - зазначає колишній глава Державного агентства з науки, інновацій та інформатизації України Володимир Семиноженко на своїй сторінці у соцмережі Facebook.
«Дозволю собі невеличкий екскурс в історію створення цього Закону. Спроба «протягнути» підготовлений МОН в інтересах ж МОН закон викликав цілком зрозуміле обурення і протест всього науково-освітнього співтовариства. Провідні представники НАН України виступили з різкими заявами, з моєї ініціативи при ПСНЦ відразу ж була створена Робоча група з доопрацювання законопроекту, до якої увійшли фахівці профільних академічних інститутів», - наголосив Семиноженко.
«Крім того, ми об'єднали зусилля з народними депутатами, які розробляли альтернативні законопроекти. Це І. Кириленко у співавторстві з Заболотним Г.М., Кременем Т.Д., Литвином В.М. і Бріченко І.В. (законопроект 2244а-1 від 13.07.15), представники Самодопомоги (законопроект 2244а-2 від 13.07.15) і С. Тарута (законопроект 2244а-3 від 20.07.15). У результаті був підготовлений консолідований законопроект, який об'єднав в собі все краще із запропонованого народними депутатами спільно з науковцями України. Крім того були враховані пропозиції Академії наук, молодих вчених, наукового та вузівського спільноти», - вважає Володимир Семиноженко.
На його думку, треба віддати належне членам Комітету з науки та освіти і його керівнику - Лілії Гриневич, яка, незважаючи на тиск з боку Міністерства, дуже професійно підійшла до роботи над законопроектом.