Відбувається знищення академічної системи організації науки, - Володимир Семиноженко
Ще минулого тижня науковці вітали один одного з прийняттям нового Закону «Про наукову і науково-технічну діяльність», з якого вдалося вилучити велику частину реакційних пропозицій МОН лише об'єднавши зусилля науково-освітнього співтовариства і депутатів.
"КМУ та МОН вирішили, що їхні плани перекреслені прийняттям нового Закону про науку, можна реалізувати в Бюджеті на 2016 рік. Стаття 30 проекту Бюджету припускає перепідпорядкування всіх галузевих академій НАНУ, яка стає головним виконавцем при тому, що головним розпорядником бюджетних коштів стає МОН. Крім того, планується реструктуризація мережі наукових установ та організацій, за якою послідує їх часткова ліквідація", - висловив Семиноженко занепокоєння ситуацією на своїй сторінці у соцмережі Facebook.
На думку Володимира Семиноженка, відбувається знищення академічної системи організації науки - суперскладного і високоорганізованої системи, яка формувалася роками і десятиліттями. Зруйнувати її можна дуже швидко, але, щоб побудувати на руїнах щось нове знадобиться, по-перше, дуже тривалий час, а, по-друге, кошти на порядки більші, ніж уряд сподівається отримати в рамках цієї так званої «бюджетної оптимізації» .
"Таке ставлення до науки, крім того, що є просто варварським і непрофесійним, суперечить світовим трендам і цінностям ЄС, які Україна згідно з Договором про асоціацію зобов'язалася розділяти. Я маю на увазі, насамперед, лісабонський критерій, що передбачає інвестування в науку не менше 3% від ВВП. Також суперечливо, якщо не сказати більш різко, виглядає подібне ставлення Уряду до академічної науки у світлі опублікованій нещодавно доповіді ЮНЕСКО про науку, в якому відзначена характерна для провідних країн світу тенденція переважання інвестицій в науку над зростанням ВВП", - підкреслив Семиноженко.
Він закликає наукове співтовариство і депутатів об'єднати зусилля і не допустити такого катастрофічного сценарію для національної науки.