Керівництво НАН України нагадало міністру освіти про втрати у зв'язку з тимчасовою окупацією Донбасу та Криму

28 грудня 2015 року відбулося спільне засідання Колегії МОН та Президії НАН України з питань удосконалення взаємодії Міністерства освіти і науки України і Національної академії наук у сфері наукової діяльності.


У засіданні взяли участь президент Національної академії наук України Бориса Патон, Міністр освіти і науки Сергій Квіт, заступник Міністра Максим Стріха, голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Лілія Гриневич, члени колегії МОН України і Президії НАН України, а також ректори університетів, передає прес-служба МОНУ.

Перший віце-президент НАН України Антон Наумовець повідомив, що у зв’язку з анексією Криму Україна втратила науково-дослідне судно «Професор Водяницький» разом з необмеженим районом плавання, а також Національний банк океанографічних даних. Два інститути, які займалися морськими дослідженнями: Морський гідрофізичний інститут і Інститут біології південних морів залишаються на окупованій території. Отже, необхідно зробити необхідні кроки для того, щоб компенсувати ці втрати. «Досвід зарубіжних держав свідчить, що головним інструментом ефективної реалізації морської державної політики є метод програмного цільового планування і управління, який реалізується на державному рівні», - підкреслив Антон Наумовець.

Віце-президент Національної академії наук України Сергій Пирожков повідомив, що у зв’язку з агресією Російської Федерації на Сході країни Національна академія наук України була змушена перевести із Донецького регіону 9 наукових установ. За його словами, на непідконтрольній українській владі території залишилося 2 академічні установи: Інститут прикладної механіки і математики і Луганський природний заповідник.

Донецький науковий центр НАН України був переміщений до м. Красноармійську та розташувався на території Красноармійського індустріального інституту. Для подальшої роботи та ефективного функціонування установи пропонується перевести Донецький науковий центр у м. Краматорськ на територію Донбаської машинобудівної академії, а тимчасово виконуючим обов’язки директора центра призначити ректора академії, доктора технічних наук Віктора Ковальова.

Сергій Пирожков нагадав, що Донецький науковий центр – одна із найстаріших систем НАН України, що була заснована 50 років тому. У 2014 році в Донецькому регіоні працювало 13 установ НАН України, галузевий сектор науки налічував 120 науково-дослідних і проектно-конструкторських, технологічних організацій. У науковій сфері Донбасу було зайнято понад 12 тисяч осіб, серед яких 850 докторів наук і 5 тисяч кандидатів наук.


Поділіться з друзями:   

Останні новини


Найкращі ЗВО