29 липня 2016, 17:19
Наука
НТУУ «КПІ» виграв дослідницький грант Google Earth Engine Research Award 2016
Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут» виграв дослідницький грант Google Earth Engine Research Award 2016 і став першим університетом України, який долучився до цієї ініціативи компанії Google (Alphabet).
Грантооримувачами стали проф., д.т.н. Шелестов А.Ю. (ФТІ, НТУУ «КПІ») та PhD Скакун С.В. (Університет Меріленду, США), - передає прес-служба університету.
Проф. Шелестов та його команда отримали грант на виконання проекту з побудови карт земного покриву для великих площ із використанням злиття оптичних на радіолокаційних супутникових даних із використання хмарної платформи Google Earth Engine (GEE).
За словами проф. Шелестова «за останні кілька років з’явилися безкоштовні супутникові дані високої роздільної здатності, для обробки та зберігання яких необхідні великі обчислювальні та дискові ресурси, а платформа GEE дає змогу науковцям, які працюють в області дослідження Землі, використовувати потужну хмарну платформу Google. Задача побудови карт земного покриву є однією з пріоритетних в новому 10-річному робочому плані групи з дослідження Землі GEO та є перспективним напрямком досліджень, який дозволить підняти міжнародну наукову діяльність НТУУ «КПІ» на принципово новий рівень».
Гранти Google Earth Engine Research Awards призначаються провідним університетам світу (серед переможців попередніх років – переважно такі рейтингові університети США, як Стенфордський, Єльський, Мерілендський та кілька Європейських ВНЗ) шляхом незалежного внутрішнього експертного оцінювання та призначені для створення новітніх технологій обробки супутникових даних та отримання продуктів.
І хоча команди GEE витрачає чимало ресурсів на внутрішні дослідження та розробку, вони також намагаються підтримувати тісні зв’язки з академічними інституціями по всьому світі, направляючи інноваційні дослідження в ключових областях відповідно до своїх завдань. Ця ініціатива Google спрямована на виявлення та підтримку розробок світового класу на базі університетів в області дослідження Землі.