Ректор КНУ імені Шевченка: рівень підготовки абітурієнтів погіршується з кожним роком
Ректор Київського національного університету ім. Шевченка Леонід Губерський незадоволений якістю підготовкою абітурієнтів. Вищі навчальні заклади і середні школи повинні співпрацювати тісніше.
«З року в рік рівень підготовки абітурієнтів, яких ми приймаємо на перший курс, не стає, м'яко скажемо, краще. Тому наші викладачі витрачають багато часу на те, щоб підтягнути першокурсників до рівня сприйняття університетської програми », - говорить ректор університету ім. Шевченко.
За його словами, для вирішення цієї проблеми потрібно налагодити тіснішу співпрацю між середньою і вищою школою. На даний момент, за словами Губерського, університетські викладачі не беруть участі в розробці підручників для середньої школи, що негативно впливає на рівень підготовки школярів.
Як один з можливих механізмів співпраці Леонід Губерський називає лекції, які можуть читати викладачі вузу для шкільних вчителів. Це має підвищити якість викладання шкільних предметів.
Ректор університету ім. Шевченко також звертає увагу на необхідність більш ретельного відбору абітурієнтів. Тому союзом ректорів пропонується прописати в умовах вступу до навчальних закладів 3-4 рівня акредитації (інститути, університети) мінімальний бал з профільного предмету на рівні 140 балів. Школярі, які отримали в ході тестування менше 140 балів, можуть йти в навчальні заклади 1-2 рівня акредитації (ПТУ, коледжі) та отримувати освіту на рівні молодшого спеціаліста.
Леонід Губерський також звертає увагу на той факт, що вузи повинні готувати кадри тільки в рамках своєї спеціалізації. «Підготовка фахівців повинна здійснюватися в тих вузах, які мають для цього відповідну матеріально-технічну базу та професорсько-викладацький склад», - упевнений він.