Україна завершила проект популяризації вищої освіти за кордоном
Вже другий рік поспіль ДП «Інформаційно-іміджевий центр» Міністерства освіти і науки України проводить різноманітні заходи, спрямовані на знайомство із системою вищої освіти, яка має давнє коріння і досі славиться системним і ґрунтовним підходом до викладання.
Проект «Education in Ukraine» тривав протягом 3-х місяців і складався з таких напрямків: участь в освітніх виставках, проведення серії презентацій у школах для учнів старших класів, промокампанія в соціальних мережах та PR-кампанія в ЗМІ цільових країн. За цей час з українською вищою освітою ознайомилися школярі, студенти і викладацький склад таких країн як Грузія, Казахстан, Туркменістан і Китай. Виконавець проекту – українська компанія Euromedia.
Команда проекту разом з викладачами українських університетів презентувала вищу освіту на Міжнародній виставці “А2 Fall Kazakhstan Fair” у Казахстані, яка проводилася в Астані та Алмати у вересні цього року. Найбільш цікавими професіями для молоді Казахстану виявилися медицина, технічні спеціальності та інформаційні технології.
Вже вдруге Україна презентувала вищу освіту на CHINA EDUCATION EXPO 2013 у Китаї, яку щороку відвідує понад 60 тис. осіб. Участь у такій виставці дає можливість українським вищим навчальним закладам здобути потенційних студентів на потенційно найбільшому в світі рекрутинговому ринку.
Загалом університети, інститути та академії України пропонують програми підготовки бакалаврів, спеціалістів і магістрів більше ніж з 400 спеціальностей у понад 800 вищих навчальних закладах.
Цьогоріч найбільшою освітньою виставкою подією для України за кордоном стала участь в якості головного гостя у Міжнародній освітній виставці та науковій конференції «Образование, спорт и туризм в Эпоху Счастья и Могущества» (Ашгабат, Республіка Туркменістан). Українську делегацію на цій події представили 17 вишів з 7 міст України на чолі з Міністром освіти і науки України Дмитром Табачником. Український стенд займав центральне місце на виставці та мав найбільшу площу – понад 110 метрів квадратних. Окрім того, за дизайном, формою, масштабністю та подачею інформації – український стенд був визнаний найкращим. Увагу учасників виставки до експозиції привертало проведення інтелектуальної вікторини «Місія студент», під час якої можна було перевірити свої знання, в ігровій формі дізнатися про українську освіту, та отримати приємні призи – українські сувеніри.
«Я дуже горда з того, що наш проект отримав добрі відгуки у всіх країнах, куди ми приїздили. Цього року наші плани були більш амбітними, аніж в попередньому – освітні виставки в Китаї, Казахстані та Туркменістані, а також презентації вищої освіти для школярів Грузії та Казахстану. Основною метою, яку ми ставили собі, реалізовуючи проект – було розповісти про Україну, показати переваги освіти саме у нашій країні, а також показати молоді з інших країн альтернативні можливості отримання освіти. Окрім того, на освітній виставці в Туркменістані Україна отримала сертифікат за найкращий стенд», --поділилася своїми враженнями від проекту Вікторія Сергієнко, директор ДП «Інформаційно-іміджевий центр» Міністерства освіти і науки України.
Про ріст привабливості українських вишів свідчить збільшення іноземних студентів в Україні, кількість яких за останні роки зросла з 40 до 65 тисяч.
Ще одним напрямком популяризації української освіти серед молоді, було проведення презентацій у школах Грузії та Казахстану. У різнопрофільних школах обох країни було проведено 40 презентацій, в яких взяли участь понад 2 тисячі школярів старших класів. Команда проекту відвідала такі грузинські міста як Кутаїсі, Руставі, Зугдіді і Тбілісі, а також казахстанські міста Павлоград і Караганда. Учні позитивно сприймали інформацію і ставили запитання стосовно найкращих університетів, ціни за навчання та можливості здобути одразу дві спеціальності.
Своїми враженнями про презентації поділилася Алмагуль Іспулаєва, заступник директора з експериментальної роботи однієї з карагандинських шкіл: «Ми завжди стараємося організовувати для наших учнів міжнародні зустрічі з представниками різноманітних вишів. Це допомагає їм визначитися з вибором і отримати більше живої актуальної на сьогоднішній день інформації. Завдяки інтерактивній формі подачі – відео, слайд-шоу, наочному матеріалу, інформація сприймалася дуже легко. Надзвичайно сподобався тест на профорієнтацію, який показує кожній дитині, в якому напрямку рухатися далі. Вважаю, що багатьом цей досвід буде корисний».
За час проекту вийшло понад 100 публікацій у туркменістанських, казахстанських, китайських, грузинських та українських ЗМІ. Окрім того, проект мав свої сторінки у Facebook для грузинської аудиторії та у ВКонтакті та Facebook для казахстанців. Вся інформація по проекту розміщена на сайті www.see-you.in.ua, який за час перебігу телешоу відвідало 20 392 унікальних користувачів.
Організатори заходу “Education in Ukraine” впевнені, що завдяки таким проектам, кількість студентів з інших країн 2014 року зросте.