Завдяки роботі науковців провідних вузів ми отримали гарний результат на міжнародній олімпіаді
Підбито підсумки ХХІІI Міжнародної учнівської олімпіади з інформатики.
28 липня 2011 року в Таїланді (м. Паттайя) завершилася XXIII Міжнародна учнівська олімпіада з інформатики – змагання, яке збирає найсильніших молодих програмістів зі всього світу. Цього року в олімпіаді взяли участь 307 школярів – молодих програмістів з 80 країн світу.
За результатами змагань було присуджено 27 золотих, 49 срібних і 78 бронзових медалей. Абсолютним чемпіоном третій рік поспіль став Геннадій Короткевич, десятикласник з м. Гомеля (Республіка Білорусь). Цей результат білоруського школяра є унікальним в історії змагань – до нього ніхто не ставав абсолютним переможцем Міжнародних учнівських олімпіад з інформатики більше двох разів. Для Геннадія це вже шоста Міжнародна олімпіада з інформатики і п'ята поспіль золота медаль. Найкращих результатів досягли учні з США (три золоті медалі), Китаю (дві золоті медалі), Росії (дві золоті медалі), Білорусі, Канади, Тайваню, Таїланду.
У неофіційному командному заліку відповідно до кількості завойованих медалей 1-3 місця розділили збірні США, Китаю і Тайваню, які вибороли по 3 золотих та 1 срібну медаль. Збірна Росії, яка отримала 2 золоті і 2 срібні медалі, посіла 5 місце. Збірна Білорусі, яка отримала 1 золоту та 3 срібних медалі, розділила 8-9 місце з командою Японії. Збірна Латвії зайняла 16 місце з 1 золотою медаллю; збірна Казахстану розділила 24-27 місця з 1 срібною та 3 бронзовими медалями; збірні Литви та України розділили 28-31 місця з 1 срібною та 2 бронзовими медалями; збірні Азербайджану, Вірменії, Грузії, Таджикистану та Естонії вибороли по одній бронзовій медалі і розділили 46-59 місця.
Команду українських школярів на XXIII Міжнародній учнівській олімпіаді з інформатики представили учні Українського фізико-математичного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Львівського навчально-виховного комплексу «Школа І ступеня – гімназія» та Ліцею інформаційних технологій Олександрійської міської ради Кіровоградської області, які вибороли 1 срібну та 2 бронзові медалі:
Нагін Сергій, учень 10 класу Ліцею інформаційних технологій Олександрійської міської ради Кіровоградської області – срібна медаль;
Василів Євген, учень 11 класу Українського фізико-математичного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка – бронзова медаль;
Макар Андрій, учень 11 класу Львівського навчально-виховного комплексу «Школа І ступеня – гімназія» – бронзова медаль;
Кашин Андрій, учень 11 класу Українського фізико-математичного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка – учасник.
Команду супроводжували: Гуржій А.М., академік Національної академії педагогічних наук України, професор, доктор технічних наук – науковий керівник команди; Бондаренко В.В., асистент Київського національного університету імені Тараса Шевченка – керівник команди.
Міжнародні учнівські олімпіади з інформатики проводяться з 1989 року. Від кожної країни у змаганнях можуть взяти участь не більше 4 школярів (винятком є країна-організатор, яку можуть представляти дві команди школярів).
Змагання проходять у два тури: правилами передбачено виконання 3 визначених завдань у кожному турі (порівняно з попередніми роками кількість завдань зменшено: у 2009-2010 рр. учням пропонувалося виконати по 4 завдання у кожному турі).
Всі учасники мають написати програми на одній з доступних на змаганні мов програмування, після чого – відіслати виконану роботу для автоматичної перевірки.
Програмам, що були надіслані учасниками та отримали найвищі результати протягом всіх етапів тестування, нараховується максимальний бал. З 2010 року систему оцінювання конкурсних робіт було змінено: бали нараховувалися за проходження «підзадач» – окремих груп тестів, а з 2011 року така система нарахування балів застосовується до всіх завдань. Відповідно до суми балів, яку отримали учасники, розподіляються місця і медалі. За підсумками змагань, кількість золотих, срібних і бронзових медалей співвідноситься, приблизно 1/12, 1/6 і 1/4 від загальної кількості учасників олімпіади.