Незалежне оцінювання знань російськів школярів не влаштовує Медведєва

Президент Росії Дмитро Медведєв задав новий напрям реформи ЄДІ (російський аналог українського ЗНО), зажадавши змінити саму модель оцінки шкільних знань.


Президент РФ доручив прем'єр-міністру Володимиру Путіну, щоб в результат ЄДІ була включена оцінка "шкільних і позашкільних досягнень учнів". Таким чином, вже до початку 2012 року в країні повинен бути створений механізм шкільних портфоліо, які будуть враховуватися при вступі до вузу. Як це буде виглядати на практиці, ніхто поки не знає, але експерти побоюються збільшення рівня корупції в освіті.

Глава РФ дав відразу декілька доручень у сфері освіти за підсумками засідання комісії з реалізації пріоритетних національних проектів і демографічної політики. Перше стосується змін в системі ЄДІ - "забезпечити облік шкільних і позашкільних досягнень учнів у період їх навчання на ступені основної загальної освіти в підсумкових результатах випускників середньої школи". Відповідальним за виконання призначений особисто прем'єр Володимир Путін, якому доведеться вкластися в короткі терміни - до 1 лютого 2012 року.

"Президент дав доручення, так що доведеться встигнути його виконати, - заявив учора" видання "Андрій Фурсенко .- До зазначеного терміну ми представимо свої пропозиції". Пан Фурсенко підкреслив, що міністерство освіти РФ вже давно працює над ідеєю портфоліо. "Зараз ми враховуємо результати олімпіад. Наше завдання - спробувати вибудувати систему так, щоб врахувати і результати навчання в 9-му класі", - запропонував міністр. Чи будуть нараховуватися за це додаткові бали у підсумковій оцінці ЄДІ чи це буде інший механізм, міністр не пояснив.

"Таку систему неможливо розробити до 2012 року, на неї піде до п'яти років", - заявив "видання" голова комісії з освіти Громадської палати РФ Ярослав Кузьмінов. За його словами, зараз обговорюється три варіанти такої реформи. "По-перше, можна додати до результату ЄДІ середню оцінку з профільного предмету з 7-го класу, - розповів пан Кузьмінов .- Така схема знижує шанси тих, хто купив оценочку в 11-му класі". Другий варіант припускає введення в 9-му класі держатестації, результати якої додадуться до держіспитів. Третій варіант - облік перемог в олімпіадах (зараз ВНЗ мають право вибору: враховувати перемогу в олімпіаді як 100 балів ЄДІ з профільного предмету або відразу зарахувати такого абітурієнта), а також грамот за роботу в гуртках і тому подібну "характеристику поведінки". Зміни можливі в системі олімпіад. "Якщо ти хочеш отримати в портфоліо успіхи в інтелектуальному змаганні, то повинен брати участь в олімпіадах мінімум три роки, щоб не було раптових переможців", - пропонує він.

"Систему портфоліо треба вводити дуже акуратно, вона може повернути корупцію у вузи, - упевнений заступник директора Transparency International Russia Іван Ніненко .- Якщо не буде чітких критеріїв оцінки подібних позашкільних досягнень, це породить хабара".

Глава Міносвіти Андрій Фурсенко визнав небезпека зростання корупційної складової, заявивши, що міністерство встановить такі критерії. "Перемогу у міжнародній олімпіаді навряд чи можна купити, - заявив пан Фурсенко .- Змагання повинні бути відкриті, публічні, доступні для всіх і з досить масовою участю. Щоб вони не були придумані для конкретної людини або групи осіб".

З питання оцінки позашкільних досягнень в освітньому співтоваристві до цих пір немає єдності. Так, ректор МГУ імені Ломоносова Віктор Садовничий вважає, що цілком реально перевести позашкільні успіхи у бали ЄДІ. "Якщо випускник, нервуючи, написав математику на 80 балів, а в портфоліо зазначено, що він кілька років перемагав на математичних олімпіадах, йому можна додати ще 10 балів", - заявляв він раніше "видання". Разом з тим колишній міністр освіти, ректор РУДН Володимир Філіппов впевнений, що "ідея портфоліо не працювала і не скоро запрацює". "Коли я був міністром, то оголосив конкурс - знайдіть мені дитину голови радгоспу, який не був би медалістом, - розповів пан Філіппов - Такого не знайшлося".


Поділіться з друзями:   

Останні новини


Найкращі ЗВО