"Матриця" стає реальною: вчені з'єднали мозок із комп'ютером
Вчені вважають, що в найближчому майбутньому мозок можна будет підключати до комп"ютера і завантажувати нові знання.
Група нейробіологів з Японії і США зробили перші кроки до реалізації "Матриці", навчившись модифікувати візуальне сприйняття людини.
Науковці вважають, що завдяки цьому, у найближчому майбутньому мозок можна буде підключати до комп'ютера і таким чином "звантажувати" нові знання.
Формування візуального образу - досить складний процес. У різних ділянках мозку формуються точки, лінії, кольори, їх рух, потім все це зводиться разом, і людина отримує можливість на місці червоного м'яча побачити червоний м'яч.
У своїх експериментах вчені навчилися покращувати візуальне сприйняття районів мозку, відповідальних за цей процес, за допомогою індукованих в мозок так званих функціональних магніто-резонансних зображень (fMRI) - таким чином людина зможе краще бачити те, що їй пропонується у даний момент побачити.
Експерименти з добровольцями показали, що після такого "навчання" їх візуальне сприйняття набагато поліпшувалася в порівнянні з показниками контрольної групи добровольців, навіть якщо "учні" не знали, чого саме їх навчають.
Головне, що виявили вчені - це те, що області дорослого мозку, що відповідають за вищу стадію візуального сприйняття, настільки пластичні, що для такого навчання "досить задати мозку необхідний зразок активності його різних областей" - саме так заявлено ними в статті, опублікованій 9 грудня в журналі Science.
Дослідники впевнені, що методика, яка ними використовується, в потенціалі веде до нових потужних способів навчання та реабілітації хворих або постраждалих в інциденті.
Воїн зможе навчитися бойовим мистецтвам, кухар - рецептами страв, льотчик - управління нового літака тощо.
Ця ідея дуже фантастична і, можливо, занадто жахлива, щоб бути правдою. Але, принаймні, тепер виявляється, що наш мозок до такого розвитку подій цілком підготовлений, вважають науковці.