Виявлено чергову планету схожу на Землю

Через два тижні після підтвердження наявності нових планет в населеної зоні віддаленої зірки, група вчених, що працюють з орбітальним телескопом Кеплер, повідомила про відкриття ще двох екзопланет, ще більше схожих на Землю.
Мова йде про планети, що обертаються навколо зірки Kepler-20E, яких тепер уже нараховується п'ять штук - три інших були відкриті раніше.
Хоча нові екзопланети занадто гарячі, щоб на них була рідка вода і життя, за своїми розмірами, зовнішнім виглядом і наявності твердої поверхні вони дуже схожі на Землю. Крім того, вони є найменшими з раніше виявлених екзопланет. За словами астрономів, зоряна система Kepler-20 є досить завантаженій: тут вже відкрито п'ять планет. Планета Kepler-20b приблизно вдвічі більша за Землю і обертається навколо зірки за 3,7 доби, Kepler-20c втричі більше нашої планети обертається навколо зірки за 11 діб. Планета Kepler-20d має 2,75 земних радіуса робить повну орбіту за 77,6 земної доби. До цих пір вчені говорили, що планети в системі Kepler-20 досить щільно "упаковані", проте з відкриттям ще двох планет щільність "упаковки" лише зросла.
Нова планета Kepler-20E робить оборот навколо материнської зірки за 6 днів, тоді як ще один новачок - планета Kepler-20f - робить те ж саме за 19,6 земних днів.
Вчені кажуть, що знаючи діаметр планети і швидкість її обертання навколо зірки, можна встановити масу планети, а по ряду особливостей її світлового заломлення можна судити про ряд її хімічних домінуючих компонентів. Згідно з підрахунками вчених, планета Kepler-20E має 0,87 земних радіуса, тобто вона трохи менший від Землі, тоді як Kepler-20f практично ідентична Землі за розміром.
Враховуючи швидкі орбіти, можна говорити, що всі планети сімейства Kepler розташовані дуже близько до зірки Kepler-20, яка неабияк розігріває поверхню планет, роблячи життя на них маловетроятной. Дослідники підрахували, що температура Kepler-20 становить приблизно 5500 градусів Кельвіна (близько 5 220 С), тоді як на землеподібні планеті Kepler-20E вона повинна бути порядку 1100К (або 830 з). При такій високій температурі навіть воднева атмосфера на планеті мала б випаруватися, не кажучи вже про кисень і тим більше воді.
Kepler-20f трохи прохолодніше - 700К, але і ця температура виявляється занадто високою для біологічних форм життя. Теоретично, на початковому етапі розвитку даної планети тут могла бути вода, але вся вона випарувалася більше мільярда років тому.
У НАСА говорять, що напевно дві нові планети містять в собі масу цікавих для вчених речей, але на жаль сучасні наукові інструменти мають обмежені можливості в плані дослідження екзопланет. У космічному агентстві кажуть, що з урахуванням темпів відкриття нових екзопланет, справжня "чужа Земля" - тобто планета ідентична нашій за всіма параметрами - може бути відкрита вже в 2012 році. Нагадаємо, що зараз науці достовірно відомо про 700 екзопланетах, ще 1230 знаходяться на етапі затвердження і вивчення. Перша екзопланета була відкрита близько 16 років тому.