Українські вчені винайшли новий кровоспинний засіб
Новий засіб своїми можливостями перевершує світові аналоги, стверджують вчені.
Вчені Інституту фізичної хімії ім. Л.Писаржевського НАН України та представники волонтерської групи завершили новий проект - гемостатичний (кровоспинний) медичний засіб "Кровоспас", повідомляє прес-служба НАН України.
Своїми можливостями "Кровоспас" не поступається популярному у світі СELOX (Великобританія) і QuikСlot Combat Gauz (США), а в чомусь і перевершує їх.
Вітчизняний кровоспинний засіб планують випускати в різних формах - серветок, бинтів, тампонів, подушечок і т.п. Але головний плюс - не в різноманітних "девайсах", а в особливій гемостатичній композиції.
Її формулу розробники, зрозуміло, не розголошують, як і деякі переваги нового засобу. Але наголошують: всі компоненти проявляють синергетичну дію, дають кооперативний ефект, тобто підсилюють один одного.
"Новий засіб зберігає свої властивості, герметичність упаковки і стерильність при зберіганні, транспортуванні, використанні в суворих кліматичних умовах (від -40 до +50 градусів за Цельсієм при вологості, що перевищує 95%). Він має рентгеноконтрастні властивості, що дозволяє проявити засіб або його фрагменти, якщо вони залишилися в рані. Розробники підкреслюють, що "Кровоспас" буде широко застосовуватися і в мирний час", - йдеться у публікації.
Наразі наукова розробка "Борея" на стадії патентування. У цьому вченим допомагає на волонтерських засадах патентний повірений Олександр Брагарник.
Готується також науково-технічна документація для реєстрації засобу.