Конкурс ідей: рай у кампусі німецькі студенти відтепер створюють самі
Посадити дерево на даху університету, приготувати обід разом з однокурсниками, покрутити педалі з метою вироблення електроенергії, - все це пропонують або вже роблять німецькі студенти.
Переповнені аудиторії, несмачна їжа в їдальні, нудні лекції ... Замість скарг студентам німецьким ВНЗ запропонували надіслати власні ідеї та проекти, які дозволили б підвищити комфортність життя в кампусі. На конкурс ідей UniGestalten в цьому році поступили 462 заявки. Загальний призовий фонд склав 15 000 євро.
Ідеї взаємодопомоги
Переможець конкурсу Роман Лінценкірхер (Roman Linzenkircher) з Аугсбурга вже півтора року записує "студентські історії" і пропонує іноземним студентам більше 50 подкастів, які розповідають про проблеми студентського життя. Вдячні студенти не тільки охоче їх слухають, але і переводять на інші мови - японський, польський ... За ідею та її реалізацію проект student.stories був удостоєний першого місця і грошової премії в 5000 євро.
Автори наступного проекту створили сайт допомоги при підготовці до іспитів. Якщо студент не готовий або вже провалив важливе випробування, він може зареєструватися на сайті, після чого йому пришлють номер студента, який допоможе "підтягти" предмет. Форма подяки за таку допомогу - довільна. Це може бути як матеріальна винагорода, так і запрошення на каву, чай або пиво.
Один євро - це багато чи мало?
Як виявилося, цієї суми достатньо для цілої стипендії. В рамках проекту "Профінансувати стипендію одним євро" - такий був розмір пожертв - в ніч науки в Дрезденському технічному університеті відвідувачі зібрали 1800 євро.
Організатори стипендіальної програми німецького уряду під назвою Deutschlandstipendium внесли свій вклад і подвоїли цю суму. В результаті 3600 євро отримав філософський факультет університету Дрездена. Ця ідея отримала 3-є місце і 1500 євро для подальшого розвитку.
Крути педалі, поки світ не дали
Немає часу на спорт після університету? Творці ідеї BonusBike переслідують у своєму проекті відразу кілька цілей. У перервах між лекціями всі бажаючі можуть крутити педалі, проводячи при цьому "зелену" електроенергію. За такі фізичні вправи студентам дають і бонуси. Після 20 хвилин на велотренажері вони отримують 20-відсоткову знижку в університетському кафе, а після 40 хвилин - безкоштовний обід. В майбутньому автори ідеї хочуть залучити страхові компанії для фінансування бонусів.
Це не єдиний "зелений" проект, представлений на конкурсі. "Університетський ліс" пропонує кожному випускнику в урочистій обстановці посадити дерево. Озелененням кампуса студенти пропонують займатися не тільки на прилеглих до вузу територіях, а й на дахах будівель. Ось така зелена ідилія.
Комфорт і спілкування понад усе
Студенти - народ, звичайно, невибагливий, але комфорт все-таки цінує. Автори ідеї Dinner Hopping закликають студентів готувати страви та обмінюватися ними. Особливими кулінарними здібностями володіти зовсім не обов'язково, головне тут - спілкування. Для цього студенти пропонують відкрити в кампусі зони Chill-Out і насолоджуватися смачними обідами.
Окремо слід винести проекти з соціальними мережами. Журі відзначило онлайн-платформу Demokratix. Студенти з Аугсбурга отримали за свою ідею 3000 євро. Ця платформа з'явилася в результаті студентського страйку в університеті. Тоді студенти критикували Болонську реформу. Зараз на Demokratix обговорюються найрізноманітніші проблеми - від удосконалення методів викладання до пошуку житла в гуртожитку.
А от студентку Міку зацікавили любовні історії. "Часто трапляється, що студенти посміхнуться один одному і проходять мимо, не спитавши ні імені, ні номера телефону", - говорить Міка. Інтернет-портал з картою університету міг би вирішити цю проблему, вважає студентка. У плані задається місце, описується ситуація і зовнішність людини, яку ви хочете знову зустріти. За бажанням можна додати і свою фотографію. При взаємному інтересі молоді люди обмінюються контактами. Між іншим, зауважує студентка, хто щасливий, той і вчиться краще.