Британці засумнівалися в доцільності вищої освіти
У Британії через економічну кризу університетський ступінь більше не цінується на ринку праці так, як раніше.
Сьогодні навіть випускники Кембриджа працюють в барах, однак кажуть, що навіть якщо б знали, чим доведеться займатися, від навчання в університеті все одно б не відмовилися.
Випускники британських вузів більше не можуть розраховувати на престижні посади і високі зарплати. Ті, хто отримав університетський диплом в кризові для економіки роки, опинилися в незавидному становищі. Знайти роботу багатьом не під силу через високу конкуренцію на ринку праці, адже через кризу свої місця втратили навіть досвідчені фахівці. Куди вже тут вчорашнім випускникам! Не залишається нічого іншого як відразу з університетської лави йти працювати за барну стійку або на кухню.
Для багатьох тимчасова підробіток стає постійним джерелом доходу і єдиним способом віддати борги, накопичені за час навчання. Вартість вищої освіти в Британії така, що студенти змушені брати кредити в банках з відстрочкою виплати. 50% закінчують вузи, маючи за плечима заборгованість перед банками в 20 тисяч фунтів стерлінгів, а то й більше. І щоб віддати борг, доводиться працювати там, де вдалось влаштуватись.
Втім, навіть якщо пощастило почати кар'єру як і планувалося, випускникам уже не побачити тих зарплат, на які могли розраховувати їхні попередники ще десять років тому. Рівень заробітків молодих фахівців з вищою освітою впав в середньому на 22%. До таких висновків прийшли дослідники з університету Уорвіка, проаналізувавши кар'єри 17 000 випускників нинішніх і зразка 99 року. В залежності від сфери знань спад у рівні зарплати відрізняється. Найменше втратили лікарі і юристи (16% і 9% відповідно), самими постраждалими виявилися представники творчих професій - падіння рівня зарплат тут досягає 33%.
Дивно, але 96% опитаних при цьому з оптимізмом дивляться в майбутнє і кажуть, що, навіть, знаючи, через які труднощі їм належить пройти після навчання, все одно б знову вступили до університету.