Наукове шахрайство

Схоже, що чоловіки частіше, ніж жінки замішані в науковому шахрайстві. І бажання обдурити проявляється на різних етапах академічної кар'єри, починаючи від студентів, закінчуючи досвідченими професорами.

Згідно з новим дослідженням, опублікованим в журналі mBio, Відділом етики наукових досліджень (ORI), США, було зареєстровано 228 випадків порушень у записах. В місію ORI входить виявлення сфабрикованих даних і плагіату.

Ферріка Фанга (Ferric Fang), мікробіолог з медичної школи університету штату Вашингтон (UW School of. Medicine), відзначає: «Не можна сказати, що більшість учених нечесні, але з іншого боку, навіть нечесність деяких вчених ставить під сумнів весь експеримент».

У травні 2012 року було зареєстровано щонайменше 2047 біомедичних відкриттів, які містили помилки або були взагалі сфабриковані.

Дослідники відзначають: «Спочатку ми думали, що помиляються в першу чергу ті, хто тільки вчиться або тільки починає. Але ми були здивовані, виявивши, що більшість з них досить «професійні» »

Ще один ключовий момент стосується гендерної відмінності. Виявилося, що чоловіки частіше замішані в науковому шахрайстві, ніж жінки. Розрив був помітний на кожній сходинці кар'єрних сходів.

Серед наукових співробітників 43% чоловіків були задіяні в науковому мошейнічестве. Серед студентів, число порушників чоловічої статі склало 58%. Це число виросло до 69% серед аспірантів і 88% викладачів.

Наприклад, серед 72 викладачів, які вчинили шахрайство, було тільки 9 жінок.

Учені, що проводили дане дослідження, говорять, що на даний момент не зовсім зрозуміло, чому існує такий гендерний розрив. Швидше за все, що чоловікам більше властиво ризикувати, ніж жінкам.


Найкращі ЗВО