Погляди фізиків на квантову механіку розходяться
Згідно з легендою, одного разу фізик Річард Фейнман сказав: «Якщо хтось стверджує, що розуміє квантову теорію, то він або брехун, або божевільний»
І ця ситуація не сильно змінилася, навіть через понад 90 років з тих пір, принаймні, це підтверджує опитування вчених-фізиків, опублікований в цьому місяці. У фізиків досі немає єдиної думки щодо того, що означає ця теорія.
На конференції «Квантова механіка і природа реальності», яка пройшла в Австрії влітку 2011 року, кожен учасник повинен був вибрати відповіді до 16 пропонованим питань, які стосувалися основних положень теорії, таких як випадковість природи, вплив зовнішніх вимірювань на квантові системи.
У результаті виявилося, що погляди фахівців розходяться навіть на основні принципи квантової механіки.
«Через майже 90 років після розвитку теорії, в наукове співтовариство не прийшло до консенсусу щодо тлумачення основоположних будівельних блоків теорії», - зазначив автор опитування. «Наше опитування ще раз нагадав про існування настільки унікальної ситуації»
Наприклад, 64% були впевнені, що випадковість є фундаментальним властивістю природи. А 48% вважають, що властивості об'єкта не визначені до вимірювання.
Вперше основні положення квантової механіки були позначені на початку 20 століття, це один з кращих способів опису поведінки найдрібніших частинок Всесвіту, таких як атоми. Але тим не менше багато є езотеричним і нелогічним.
Наприклад, теорія припускає, що частинки не існують в певному місці в певний час, але існує ймовірність виявлення конкретної частки в певний час у певній точці. Згідно копенгагенської інтерпретації, сформульованої Нільсом Бором, фізична Всесвіт є невизначеною і ймовірнісної.
Але Альберт Ейнштейн ніколи не вірив у це, враховуючи його знаменитий вислів: «Бог не грає в кості у Всесвіті»
В опитуванні 42% дотримувалися копенгагенської інтерпретації, 24 відсотки - теорії квантової інформації.
64% опитаних заявили, що точка зору Ейнштейна на квантову механіку «не правильна»
Крім того, опитаних попросили висловитися щодо можливостей квантових комп'ютерів.
42% опитаних вважали, що квантові комп'ютери будуть доступні вже через 10-25 років, 30% пророкують еру квантових комп'ютерів через 25-50 років, а 9% вважають, що подібні технології з'являться вже протягом найближчих 10 років, 15% заявили, що ніколи нічого подібного не буде.