Навчально-науковий інститут – нові можливості розвитку науки та освіти

3 вересня 2012 року в Одеській національній академії харчових технологій створено чотири навчально-наукових інститути.

Одним з яких є Інститут механіки, автоматизації та комп’ютерних систем, що носить ім’я Петра Микитовича Платонова – людини, яка двадцать років очолювала академію і стала фундатором кафедри автоматизації виробничих процесів.

Навчально-науковий інститут механіки автоматизації та комп’ютерних систем ім. П.М. Платонова об’єднує факультети «Автоматизації, електромеханіки, комп’ютерних систем і управління» та «Технологічного обладнання, пакування та технічного дизайну». В інституті здійснюється підготовка бакалаврів за напрямками «Інженерна механіка», «Електромеханіка», «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології». Після отримання бакалаврського ступеня студенти усіх напрямків можуть продовжити навчання в магістратурі або за освітньо-кваліфікаційним рівнем «спеціаліст» за  спеціальностями «Обладнання переробних і харчових виробництв», «Машини і технології пакування», «Електромеханічні системи автоматизації та електропривод», «Автоматизоване управління технологічними процесами». В інституті більше двадцяти спеціалізацій і програм підготовки фахівців, серед яких «Автоматизація бізнес-процесів» та «Автоматизоване управління підприємництвом», «Програмне забезпечення систем керування» та «Комп’ютерний сервіс», «Автоматизований  електропривод» та «Робототехніка», «Технічний сервіс» і «Технічний рестайлинг» та інші. Підготовка за всіма спеціальностями та напрямками здійснюється як за денною, так і за заочною формами навчання. Студенти навчаються як за держзамовленням, обсяг якого збільшується щорічно, так і на контрактній основі.

Студенти досконало володіють сучасними комп’ютерними та інформаційними технологіями, опановують вміння та навички праці на новітньому обладнанні. Тому послуги випускників інституту користуються величезним попитом на ринку праці як в Україні, так і за її межами, їх початкова заробітна платня в 1,5-2 рази перевищує середній розмір заробітної платні в країні.

Інститут має найпотужніший науково-педагогічний потенціал. На кафедрах інституту працює більше 20 професорів-докторів наук і понад 100 кандидатів, які входять до наукової еліти нашої держави.

Вчені та студенти інституту добре відомі не тільки науковими розробками, але й винахідницькою діяльністю: майже кожна дипломна робота супроводжується відповідним патентом. Досягнення науковців, аспірантів та студентів інституту постійно впроваджуються в виробництво, насамперед – на підприємствах харчової, зернової та переробної галузі.

Серед останніх найцікавіших інноваційних розробок вчених інституту слід відзначити: розроблений науковцями кафедри процесів, апаратів і енергетичного менеджменту Одеської національної академії харчових технологій разом з фірмою Danfoss апарат для доочищення питної води, який становить чималий інтерес для фармацевтичного виробництва та лікарень та комп’ютеризований виробничий стенд для дослідження зневоднення рослинної сировини та матеріалів; розроблена кафедрою автоматизації виробничих процесів ОНАХТ інформаційна система котельного відділення в ТЕЦ цукробурякового заводу на основі технології  «тонких клієнтів» та нова система автоматичного керування процесом екструдування біополімерів; створений  на кафедрі технологічного обладнання харчових виробництв Одеської національної академії харчових технологій пристрій для виготовлення рослинного пюре або пульпи холодним способом.

Добре відомі як в нашій країні, так і за кордоном досягнення вчених інституту Одеської національної академії харчових технологій в таких різноманітних галузях як автоматизовані системи управління, технологічне обладнання харчових і зернових виробництв, електромеханіка, енергозбереження та енергоменеджмент, нанотехнології, фізика сегнетоелектриків, геометрія і топологія, математична теорія горіння та вибуху.

На базі кафедр та факультетів інституту щорічно проводяться міжнародні та всеукраїнські наукові конференції, видаються наукові журнали, де публікуються статті як молодих вчених, так і корифеїв вітчизняної та закордонної науки.

Випускників інституту вирізняють не тільки  високий професіоналізм і розвинене логічне мислення, але також глибока порядність, вміння працювати в команді та лідерські якості. Саме тому серед них так багато керівників різних рівнів – аж до директорів найбільших підприємств і міністрів.

Вчені, викладачі, аспіранти і студенти інституту складають разом гармонічну тріаду «освіта – наукова діяльність – виробництво», яка спроможна забезпечити реальне підвищення рівня технологічного розвитку нашої країни на основі інновацій, створення та швидкого впровадження нових наукових продуктів.


Найкращі ЗВО