Соціальний звіт – генератор довіри до університету
Вагомим чинником ефективної співпраці університету зі стейкхолдерами є високий рівень довіри.
Стейкхолдерами вищого навчального закладу є абітурієнти та їх батьки, студентство та випускники, аспіранти, викладачі та інші працівники університету, громадські організації, роботодавці та бізнес, засоби масової інформації, органи місцевої та державної влади. Довіра становить взаємовідносини, які базуються на вигідності співпраці та на впевненості в сумлінності один одного. Одним із найважливіших чинників її високого рівня є транспарентність (інформаційна прозорість) університету, яка включає в себе розкриття інформації всім зацікавленим суб’єктам його цілей, правових, інституційних та економічних основ, а також даних та інформації щодо його економічної, екологічної та соціальної діяльності.
Національний університет водного господарства та природокористування (м. Рівне) є одним із декількох університетів України, які приєдналися до Глобальної ініціативи ООН і створили власний Соціальний звіт. У звіті презентовані результати діяльності університету з реалізації принципів Глобального договору ООН за 2014–2015 роки.
Володимир Василів, к.т.н., доцент кафедри економічної кібернетики НУВГП, один із розробників Соціального звіту вважає, що «кожен університет повинен розвиватись у напрямку відкритості, оскільки він є відкритою структурою. Соціальний звіт є загальноприйнятим інструментом відкритості. Центром регіонального розвитку є університет і він повинен залучати нові ресурси за підтримки влади та бізнесу. Довіра є капіталом університету. Соціальний звіт – генерує цю довіру».
Наведемо декілька фактів про відповідальну роботу НУВГП.
Як роботодавець НУВГП забезпечує працівників належними умовами праці та життя. Соціальна політика щодо персоналу спрямована на забезпечення повної та надійної зайнятості, зменшення плинності кадрів та підвищення соціального захисту працівників.
Університет має потужний науково-педагогічний потенціал:
Вчені університету здійснюють вагомий внесок у впровадження інноваційних технологій у розвиток виробничої сфери Рівненської області.
Віктор Мошинський, ректор НУВГП: «Університети виконують роль основного драйвера у суспільстві. Вони забезпечують бізнес і суспільство ідеями та шляхами їх. Я вважаю, що в перспективі нам вдасться стати таким закладом. Наш університет безсумнівно є містоформуючим закладом, одним із великих закладів такого типу в Україні та у Східній Європі. Я думаю, що Соціальний звіт – це шанс показати те, що ми можемо, у тому числі у соціальних проектах, у соціальному партнерстві».
Університет є одним з найбільших платників податків у міський бюджет Рівного та соціальні фонди. Основним джерелом надходжень є заробітна плата працівників університету, а також податок на доходи фізичних осіб.
Оплата праці працівникам університету здійснюється на основі Законів України та інших нормативно-правових актів, Колективно-правового договору та затверджених кошторисів надходжень і видатків на утримання університету. Виплата заробітної плати проводиться регулярно два рази в місяць.
Розміри середньої заробітної плати працівників НУВГП значно перевищують рівень мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством, а також рівні середньої заробітної плати в галузі та регіоні.
В університеті підтримується чітка політика щодо енергозбереження, яка приносить серйозні плоди:
У НУВГП проводиться серйозний комплекс антикорупційних заходів,серед яких:
- створений електронний журнал відвідування та оцінювання студентів, до якого надано доступ, в т.ч. батькам;
- в усіх структурних підрозділах систематично проводиться робота щодо неухильного дотримання чинного законодавства щодо протидії корупції;
- візуальна кампанія, до прикладу, залікові книжки студентів мають відповідне маркування;
- аналогічний вигляд мають і журнали викладачів, лише з написом «Я не беру хабарів»;
- на даний момент звернення студентів або працівників щодо випадків хабарництва в університеті відсутні.
Світлана Богатирчук-Кривко, заступник голови Рівненської обласної державної адміністрації: «Чітко написано, що кожен студент на своїй заліковій книжці буде писати «я не даю хабарів» - кожен викладач визначатиме «я не беру хабарів». Далі бізнес-партнери будуть визначати, що ми заберемо найкращих випускників з кожної спеціальності до себе на роботу і ми гарантуємо, що вони будуть працювати».
НУВГП також реалізує багато соціальних та благодійних проектів. Серед них благодійний концерт "Почуй серце дитини", який об'єднав зусилля Студентської ради університету та депутатів Рівнеради з метою організації свята та збору коштів на подарунки для дітей спеціального дошкільного дитячого будинку. Студенти університету взяли участь в акції "Здай кров – врятуй життя", мета якої допомогти онкохворим дітям. Також колектив університету неодноразово надавав допомогу у матеріально-технічному забезпеченні Збройних сил України. Студенти, працівники, їх родичі та друзі, а також випускники НУВГП готуються та беруть активну участь у Благодійних Ярмарках.
Сергій Гемберг, директор центрального відділення банку «CréditAgricole», член ГО Платформа взаємодій «Простір»: «Як кажуть, не все є бізнес, не все є гроші. Ми повинні думати і про наше майбутнє, і про те, як робити нам цей світ кращим. Якраз університет і є платформою для таких ідей, для реалізації різних соціальних проектів».
Повна версія Соціального звіту, як всі інші звіти університету, знаходяться у цифровому репозиторії (http://ep3.nuwm.edu.ua). З нею можна ознайомитись за адресою http://ep3.nuwm.edu.ua/4081/. Пізніше буде доступний англомовний варіант.
Новий Соціальний звіт буде підготовлений упродовж наступних двох років.Уньому буде подана розширена інформація про співпрацю з партнерами, збільшиться кількість аналізованих показників, а також значно деталізуються важливі соціальні питання.
Віталій Прокопець, Олена Мулярчук,
сектор зв’язків з громадськістю НУВГП