Приватні компанії надають перевагу фахівцям із дипломами спеціалістів або магістрів
Спеціалісти і магістри мають більше шансів знайти роботу, ніж бакалаври (люди з базовою вищою освітою). А в 42% компаній є співробітники з дипломом MBA.
Як ставляться до освіти українські роботодавці та чи звертають увагу на «дипломи» й сертифікати — у результатах дослідження Міжнародного кадрового порталу hh.ua.
Рівень освіти не є головним фактором при прийманні на роботу, але все ж відіграє важливу роль в успіху пошукача. Як показало опитування hh.ua, лише для кожного п’ятого роботодавця рівень освіти кандидата не має значення. Решта так чи інакше цікавляться цим питанням. Найрідше віддають перевагу бакалаврам (усього 7% компаній готові наймати на роботу людей із дипломом про базову вищу освіту).
Найбільшим успіхом у роботодавців користуються спеціалісти і магістри (30%), а також студенти і люди з незакінченою вищою освітою (43%). Такому підходу є пояснення. Як правило, роботодавці хочуть бачити в себе в компанії високоосвічених спеціалістів, готових посісти серйозні посади. І тут освіта якщо не є гарантією успіху спеціаліста на цій посаді, то додає фахівцю певної статусності в очах підлеглих і колег. Є також інша тенденція: роботодавці більш охоче (і частіше на невеликі гроші) беруть студентів, сподіваючись за кілька років отримати професіонала, «заточеного» під роботу саме в цій компанії.
За даними опитування, у 42% компаній в Україні є спеціалісти з дипломом MBA. Найчастіше вони зустрічаються серед топ-менеджерів або посідають керівні посади на рівні підрозділів і філій. 7% компаній мають співробітників із дипломом MBA на різних посадах у компанії.
Також роботодавці звертають увагу на додаткову освіту пошукачів. Лише троє зі ста не беруть до уваги курси й тренінги, які пройшов пошукач. Понад половина особливо цінують додаткову освіту, якщо вона має відношення до посади і очікуваної роботи. Ще третина — якщо освіта підкріплена необхідними навичками і досвідом. Але лише для 8% важлива наявність самого сертифіката.
Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua в грудні 2016 року. В опитуванні взяли участь 235 роботодавців із різних регіонів України.